Reading Time: 2 minutes

Oferta silników zaburtowych Suzuki została poszerzona o nowy innowacyjny, flagowy model o największej dotychczas oferowanej przez Suzuki mocy 350KM – DF350A.

Nowy model został zaprezentowany w Miami, USA, na jednym z największych salonów nautycznych w Ameryce północnej. DF350A jest pierwszym masowo produkowanym silnikiem zaburtowym z systemem podwójnych śrub napędowych pracujących przeciwbieżnie. Rozwiązanie to znacząco wpływa na poprawę osiągów dzięki zmniejszeniu strat hydrodynamicznych.

Suzuki DF350A został stworzony w oparciu o filozofię nazwaną „Geki”, która symbolizuje nieposkromioną siłę zdolną przeciwstawiać się siłom natury oraz bezkompromisowe zaangażowanie Suzuki w tworzenie nowych, innowacyjnych produktów.

Silnik będzie dostępny w USA od lipca tego roku, a następnie zostanie wprowadzony na pozostałe rynki światowe. Do polskich salonów sprzedaży DF350A trafi w październiku br.

Główne cechy silnika Suzuki DF350A:
• kompaktowy sześciocylindrowy, widlasty, czterosuwowy silnik o pojemności 4,390 cm3 zasilany elektronicznym wtryskiem paliwa z systemem Lean Burn. Duży stopień sprężania 12:1 pierwszy raz zastosowany w silniku Suzuki poprawia proces spalania mieszanki i zapewnia dużą moc.

• w silniku zastosowano unikalny system bezpośredniego układu dolotowego z systemem separacji wody i podwójne wtryskiwacze na cylinder.

• unikalny system dwuśrubowy z pracą przeciwbieżną zapewnia lepsze osiągi w porównaniu do silników napędzanych jedną śrubą dzięki zmniejszeniu strat hydrodynamicznych. Zapewnia lepsze przyspieszenie, większą prędkość maksymalną oraz stabilność łodzi. Dzięki układowi dwuśrubowemu w przypadku instalacji wielosilnikowych wyeliminowano konieczność stosowania silników przeciwbieżnych. Dodatkowo nowa spodzina o smukłym kształcie stawia mniejsze opory hydrodynamiczne, wpływając na dalszą poprawę osiągów.

• innowacyjna stylistyka – nowy DF350A pojawia się w nowej agresywniejszej i bardziej innowacyjnej stylistyce, dostępny w dwóch kolorach: czarna perła i biała perła.

#new #Suzuki #DF350A #engine #silnik #boat #yacht #sea #testyjachtow

A post shared by TestyJachtow (@testyjachtow.pl) on

Similar Posts