Reading Time: 1 minute

Największy prywatny jacht świata został zbudowany w niemieckiej stoczni Lürssen Yachts. Jego właścicielem jest prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich Zajid Al Nahan, który został uznany za najbardziej wpływowego Aaraba na świecie.
Projekt jachtu stworzyło biuro Nauta Yachts, wnętrze zostało zaprojektowane przez Christophe Leoni, nadzór prac należał do inżyniera Mubaraka Saad al Ahbadi.

 

Długość:  180m

Szerokość:  20,8m
Zanurzenie:  4,2m
Vmax:  30w./55km/h
Silnik:  2 silniki Diesla i 2 turbiny gazowe
o łącznej mocy 94 000KM/70MW

 

 

 

Przygotowanie projektu jachtu trwało rok. Po tym czasie w 2009 roku przystąpiono do budowy w Niemczech w Lürssen Yachts która trwała trzy lata. Wodowanie odbyło się 5 kwietnia 2013 roku, następnie przez 5 miesięcy prowadzono prace wykończeniowe. Jednostkę oficjalnie przekazano 22 października 2013 roku. Koszt jej budowy nie jest znany jednak szacuje się że waha się w przedziale 592 a 605 milionów dolarów.

 

 

Wnętrze jachtu nie zostało w pełni ujawnione jednak można stwierdzić że spotkamy się z minimum siedmioma piętrami na których znajdują się rezydencje dla podróżujących z luksusowym wyposażeniem. Największe pomieszczenie to salon o długości 20 metrów i szerokości 18. Na poziomie wodnicy możemy spotkać łódź podwodną, która jest przeznaczona do turystycznej eksploracji dna lub jak podają inne źródła do ewakuacji. Może to być prawdopodobne, ponieważ znaleźć można informacje że jacht wyposażono w system przeciwrakietowy. Potwierdzenia tych informacji szybko jednak nie uzyskamy.

Similar Posts